Філологія

Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
  • Конспект уроку на тему "Микола Васильович Гоголь (1809 – 1852). Гоголь і Україна". (Слайд 1 )                                   Мета: дати відомості про життєвий і творчий шлях М. В. Гоголя; розкрити зв’язки Гоголя з Україною та її культурою; формувати цілісний світогляд семикласників на основі міжпредметних  зв’язків із українською літературою, історією, музикою; розвивати загальну ерудицію дітей; виховувати  патріотичні почуття учнів.                                                           Обладнання: слайди з записами музичних творів та творів живопису: портрети М. В. Гоголя роботи Ф. Моллера, І. Рєпіна; відеофрагменти  із вистави за повістю «Ніч перед Різдвом» та фільма «Тарас Бульба»; репродукція картини І. Рєпіна «Запорожці пишуть листа турецькому султану»,  українські вишиванки, виконані учнями школи.                          Тип уроку: урок засвоєння нових знань.                                                                                                                                                       Епіграф: Шматок землі, ти звешся Україною.                                                                                                                                                                                                                                Ти був до нас. Ти будеш після нас.                                                                                                                                                                                                                                                                         Л. Костенко                                            Хід уроку

І. Вступне слово вчителя. Діти, сьогодні у нас з вами буде цікавий урок. Ми будемо говорити про нашу рідну, милу Україну. Я пропоную вам прослухати пісню, яка передає почуття кожного українця і виражає нашу любов до рідної батьківщини, захоплення нею. Я прошу вас стоячи вслухатися в  кожне слово пісні.

Звучить пісня «Моя Україна» (Слова Ю. Рибчинського, музика Ніколо) у виконанні Н. Бучинської (Слайд 2 ):

Робота з епіграфом до уроку (Слайд 3)

А що таке для кожного із вас Україна?                                                                                                                                                                                                                  Можливі відповіді дітей супроводжуються  ілюстративним матеріалом   (Слайд 4 —  15 кадрів клацанням)                                                                        (Україна — це тихі води і ясні зорі, квітучі сади, мамина хата, лани золотої пшениці та соняхів, поля і луки, ме­дові та молочні ріки...

  Україна... Це розкішний вінок із  рути і барвінку, що над ним світять зорі... Україна... Це хати у вишневих садках, де «чорнобривців  насіяла мати». А скіль­ки тут соловейків щебече, і злічити, зда­ється, не можна.

  Ні, немає на світі кращого неба,  ніж небо України! Подивіться на нього і полиньте думками до самих зірок, а вони покажуть вам нашу Землю, де на ній є край,  що нагадує собою серце — це Україна!

Вчитель. Україна – це  і Андріївська церква, Софійський та інші собори, це  великий Кобзар, це наше славне Запоріжжя, Дніпрогес. Це наша прекрасна Якимівка. Це наше ласкаве і привітне Азовське море. Це мила моєму серцю Кирилівка. Але перш за все Україна — це  люди, що живуть тут. Їхні золоті руки, чисті душі і щедрі на любов серця.    Саме таку прекрасну Україну тримав у своєму серці  і палко любив  М. В. Гоголь.

ІІ. Повідомлення теми і завдань уроку.  (Слайд 5)

Проблемне питання: Чи може людина жити без свого коріння, без батьківщини?

ІІІ. Вивчення нового матеріалу.

1. Вчитель.   Микола Васильович Гоголь народився 20 березня (1 квітня) 1809 р. в селі Великі Сорочинці неподалік від Полтави ось у цьому невеликому будиночку  (Слайд 6)  в сімї поміщика (У Гоголів було більше 1000 десятин землі і біля  400 душ кріпаків). Майбутній письменник був єдиним з пяти хлопчиків сімї (у ній було девятеро дітей), хто вижив (важка спадкова хвороба батька давала трагічні наслідки): мати перед чудотворною іконою святого Миколая його ревно вимолила. Крім Миколи, у Гоголів було п'ятеро дітей – син Іван (1810—1819), доньки Марія (1811-1844), Анна (1821-1893), Єлизавета (1823-1864), Ольга (1825-1907).  22 березня хлопчика  було охрещено у Спасо-Преображенській церкві. (Слайд 7)

Перегляд 

Завантажити 

  • Конспект уроку: "Виникнення і розвиток театру  як синтезу різних видів мистецтва" 

                              Інтегрований урок ( художня культура / світова література)

Мета уроку: простежити процес розвитку театрального мистецтва з найдавніших часів до сьогодення; визначити його роль в житті людей; розкрити особливості театру як процесу об’єднання різних видів мистецтва в одне ціле; познайомити зі специфікою художньо-образної мови театрального мистецтва; розглянути головні театральні професії;  збагатити емоційно-естетичний досвід учнів; формувати естетичний смак; пробуджувати особистісно-позитивне ставлення до мистецьких цінностей; виховувати любов до театру.                                                                                     Тип уроку: урок засвоєння нових знань («занурення» в тему)

                                                Хід уроку

І. Організаційний момент                                                                                                                                                                                                                                                 ІІ. Створення необхідної  для  сприймання матеріалу емоційної атмосфери                                                                                                                                       Вчитель світової літератури.  Діти, сьогодні на уроці ми будемо говорити про театр. Відкрийте, будь ласка, свої серця і прослухайте монолог великої і неперевершеної  актриси Тетяни Дороніної — її пристрасне освідчення в любові (Слайд 1 - гіперпосилання)  до театру.

        (Відеозапис виступу Т. Дороніної «Любите ли вы театр?»)

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності учнів, оголошення теми і завдань уроку

  Але щоб любити театр, треба його знати…Казковий, чарівний світ театру...  Де, коли  і за яких обставин він виник? Як змінювався, розвивався?  Яку роль грав у житті людей? І чому театр називають синтезом різних видів мистецтва?

Вчитель художньої культури. Саме на ці питання ми повинні відповісти на сьогоднішньому нашому уроці.

Отож записуємо тему (Слайд 1 — клацання)  уроку  : «Виникнення і розвиток театру  як синтезу різних видів мистецтва».

— Діти, які види мистецтва ви знаєте? (Архітектура, скульптура, графіка, живопис, художня література, музика, хореографія, декоративно-ужиткове  мистецтво) Після відповіді учнів — (Слайд 2)

А що таке синтез? Після відповіді учнів — (Слайд 3) (Синтез – це  поєднання раніше розрізнених речей або понять в одне ціле)

Вчитель  (Слайд 4): «Театр це синтетичний вид мистецтва, що зображує життя в сценічній дії, яку виконують актори перед глядачами»

  Театр пройшов складний і цікавий шлях розвитку, поєднуючи  в собі все більше і більше видів мистецтва. Давайте прослідкуємо цей шлях разом.

  ІV. Актуалізація опорних знань учнів

Вчитель світової літератури.   Діти, я знаю, що ви дуже любите мандрувати(Слайд 4 — клацання)

Тож  я пропоную вам на крилах вашої   уяви,  памяті та любові до прекрасного здійснити  коротеньку подорож  у часі і просторі  різними епохами, побувати в різних країнах, аби згадати історію зародження та розвитку театрального мистецтва як синтетичного.

Фронтальна бесіда:

  А) І ось перша зупинка — Античність. Перед нами овіяна легендами і міфами, прекрасна і загадкова земля Еллади....

Вчитель світової літератури. Б)  Наступна  епоха  — Середньовіччя. Про театр цього часу   нам підготував повідомлення …

Повідомлення підготовленого учня:

Перегляд  

Завантажити 

  • Конспект уроку на тему:"Габріель Гарсіа Маркес - відомий колумбійський письменник. Життєвий і творчий шлях. Органічне поєднання буденного і фантастичного як характерні риси "магічного реалізму""

Мета: ознайомити учнів із основними етапами життєвого і творчого шляху Г. Гарсіа Маркеса; розвивати навички сприй­няття інформації на слух, виділення в ній головного, уміння визначати проблематику та тематику творів, познайомити дітей з «магічним реалізмом» як художнім методом; виховувати прагнення до пізнання, любов до літератури, естетичний смак; пробуджувати інтерес до культурних надбань різних народів.

Обладнання: портрети Г. Гарсіа Маркеса, відеоролик «Прощальний лист Г. Гарсіа Маркеса», презентація (фотографії письменника, його знамениті фрази про життя, матеріал про «магічний реалізм)

Тип    уроку: урок засвоєння нових знань і фор­мування на їхній основі вмінь і навичок.

Хід    уроку

                                                                                                            Можливо, у цьому світі ти всього лише лю­дина, але     

                                                                                                             для когось ти - весь світ.

                                                                                                                                                                                                                                                    Габріель Гарсіа Маркес

    I.  Мотивація навчальної діяльності

   Слово вчителя. «Моє завдання —  щоб мене любили, тому я і пишу. Я дуже боюся, що існує  хтось, хто мене не любить, і я хочу, щоб він    полюбив мене», —  таке зізнання зробив під час одного з інтерв'ю письменник, знайомство з творчістю якого чекає на нас сьогодні. (Слайд 1)

•  Бесіда за запитаннями:

—  Якою ви уявляєте людину, котра ставить перед со­бою таке завдання?

—  Що ви очікуєте від   творів такого автора?

  •  Зараз ви побачите  його фотографії.  У  Маркеса  є 13 знаменитих фраз про життя. Над деякими з них ми подумаємо на уроці.

•  Демонстрація фотографій письменника (Слайд  2) — Маркес із дружиною та своїми синами : «Я люблю тебе не за те, хто ти, а за те, хто я, коли я с тобою».

  • Як ці слова характеризують письменника?

(Слайд  3) — щасливі миті відпочинку.

 

II.  Оголошення теми і мети уроку (Слайд 4).

  • Як  думки викликали у вас ці слова Маркеса: « Можливо, у цьому світі ти всього лише лю­дина, але      для когось ти — весь світ». ІІІ. Сприйняття і засвоєння нового матеріалу

• Розповідь підготовлених учнів  про життєвий і творчий шлях

Г. Гарсіа Маркеса...

 

...   Вчитель.  У 2010 році дуже хворий письменник написав свого знаменитого «Прощального листа», у якому звертався до всього людства. Я пропоную вам подивитися відеоролик «Прощальний лист Г. Гарсіа Маркеса». Розкрийте, будь ласка, свої серця і дуже уважно вслухайтеся в  слова генія. Він звертається до кожної людини з бажанням поділитися своїм життєвим досвідом та дати дуже мудрі життєві  поради. (слайд 6 — гіперпосилання):

     Перегляд    

Завантажити   

  • Конспект уроку на тему:"Волт Вітмен (Уолт Уїтмен) (1819 – 1892) – поет США, філософ, людина. Характер зв’язків лірики поета з американською літературою і філософією середини  ХІХ ст.. Історія створення і особливості його збірки «Листя трави». Проблематика та структура збірки. Новаторство поезій У. Уїтмена. Своєрідність розкриття основних тем, нові засоби бачення та зображення людини."( Спарений урок)

Мета уроку: познайомити учнів з особистістю Уолта Уїтмена, з історією його життя; виявити найсуттєвіші особливості творчого світобачення У.Уїтмена; сприяти творчо-асоціативній діяльності учнів, розвивати їх пізна­вальну самостійність; сприяти формуванню гу­маністичних засад ставленні до людської особис­тості, до природи.                    Обладнання: портрети У. Уїтмена, репродукції картин Леонардо  да Вінчі «Мадонна Літта», Рафаеля «Мадонна Бельведерська», «Сикстинська мадонна», Лукаса Кранаха Старшого «Мадонна під яблунею», мультимедійний екран, Музичне оформлення:    записи творів Шуберта «Ave  Магіа», Сен-Санса «Лебідь», симфонії № 5 Бетховена.                              Тип уроку: урок-роздум  з елементами асоціативного сприймання художнього твору.                                                                                                                                                                                                                                                      Хід уроку                                                                                                          І. Мотивація навчальної діяльності.                                                                                                                                                                                                                             Учитель. Сьогодні я запрошую вас на урок відкриттів та асоціацій. (Слайд 1) :( карта, гімн, прапор США)

  • Америка... Які речі, поняття асоціюються із цим словом?

(Слайди 2 – 3): (статуя Свободи) (ста­туя Свободи, долар, офіс, хмарочоси, жуйка, джаз, бізнес, кока-ко­ла, ковбой, Макдональдс, кольт...)                 Ось такою уявляється нам Америка. Чи не здається вам, що всі ці асоціації надто по­верхові? Чи відображають вони всю сутність і не­однозначність Америки?Звичайно, Америка як країна, американці як нація значно ширші, багатші. Отож, сьогодні хотілося б, щоб ми з вами відкрили для себе нову Америку. Америку, що думає. Америку філософсь­ку. Америку високих поезій.З творами яких письменників США ми  уже познайомились на уроках зарубіжної літератури?(Едгар Аллан По «Золотий жук»; Марк Твен (Семюель Клеменс) «Пригоди Тома Сойєра»; Айзек Азімов «Фах»; О. Генрі (Вільям Сідней Портер) «Вождь червоношкірих», «Останній листок»; Джек Лондон (Джон Гріффіт) «Біле Ікло»; Ернест Хемінгуей «Старий і море»...)

ІІ. Оголошення теми уроку.

Учитель. Тож відкриємо для себе поетичний світ амери­канця, ім'я якого П.Тичина в одній із своїх поезій назвав поряд з іменем

Т.Г. Шевченка, світ Уолта Уїтмена, геніального поета-новатора, філософа, людини дивовижної духовної краси.

Вашій увазі пропонується інтерв’ю з Уолтом Уїтменом.

Учень і учениця читають за ролями вірш:

Перегляд     

Завантажити   

Вхід на сайт
Пошук
Друзі сайту

Copyright MyCorp © 2025
uCoz